Szerző:
Huták Judit
2015. július 17. | Frissítve: 2016. november 11.
Forrás:
babaszoba.hu
Egy nemrég publikált kutatásban spanyol kutatás szerint a rendszeres testmozgás mintegy 30 százalékkal csökkenti a terhességi cukorbetegség kialakulásának esélyét, és azoknál a kismamáknál, akik végig mozogtak a várandósság hónapjai alatt, ez az arány még magasabb volt, mintegy 36 százalék. A 2800 nő adatainak elemzéséből az is kiderült, hogy az volt a leghatékonyabb, ha a hölgyek az erősítő, nyújtó és erőnlétet fokozó gyakorlatokat egyaránt végeztek.
Először mindenképpen konzultáljunk a nőgyógyászunkkal. Ha a terhesség előtt is sportoltunk, és egészségesek vagyunk, akkor (néhány mozgásforma kivételével) ugyanúgy mozoghatunk, mint korábban. Ha azonban korábban nem mozogtunk túl aktívan, akkor a várandósság nagyszerű alkalom arra, hogy elkezdjünk valamilyen kíméletes mozgásformát. Mindössze arra ügyeljünk, hogy legyünk óvatosak és fokozatosak!
Kerüljünk minden olyan sportot, mely az esés, egyensúlyvesztés esélyével jár, például a lovaglást, a síelést, a kerékpározást (kivéve a terhesség első trimeszterében), a küzdősportokat. A várandósság alatt ugyanis nemcsak a súlypont átrendeződésével jár, de egy olyan hormon termelődésével is, mely "ellazítja" az ízületeket, így sokkal nagyobb lesz a sérülések veszélye.
Hozzászólások