Csúszda, hinta, lovacska
Műanyag, fém, fa? Melyik kerti bútor/játék az "igazi"?
h i r d e t é s

Csúszda, hinta, lovacska
Kisebb és nagyobb gyereknek való hintát, kötelet, nyújtót akaszthatunk rá, így különböző életkorú testvérek is élvezhetik. Több évig bírják az időjárás viszontagságait, napsütésben a csúszda fém ülőfelülete veszélyes forróságúra melegedhet, tehát csak állandó árnyékba telepítsük.
A famászókák, -hinták, -házikók igényes, környezetbarát berendezési tárgyai lehetnek kertünknek. Igen drágák, felállításuk is szakértelmet kíván. Ügyes kezű apukák, nagypapák azonban saját kezűleg is remek kuckókat, kerti lengőket, cölöpmászókákat, alacsony vadászleseket fabrikálhatnak a kert adottságait kihasználva. Időnként ellenőrizzük, nem áll-e ki egy-egy szög, faszilánk, s fontos az is, hogy környezetbarát favédő anyaggal kenjük le az élősködők ellen.
A hinta, mászóka, palló fejleszti az egyensúlyérzéket. A hinta nem csupán az egyensúlyérzéket fejleszti,hanem segít összehangolni az agyféltekéket, oldja a feszültséget és fejleszti a ritmusérzéket. A mászókázás során a gyereknek meg kell terveznie előre a mozgássorozatot, illetve pontosságra ösztönzi a szem és a végtagok koordinációját. A pallón, kötélhágcsón átjutás a téri érzékelésre van jótékony hatással és fejleszti a térben való orientációt is. Összességében minden kerti vagy játszótéri eszköz levezeti az energiát, növeli az önbizalmat, erősíti a vállöv fejlődését, utóbbi a finommotorikára van kedvező hatással. A mozgástervezés koncentrációt igényel, ez fejleszti az idegrendszert, a figyelmet, a mozgás kivitelezését.
Hozzászólások