35 tipp, hogy a megfázás elkerülje a gyereket
Szerző: Jaksa Petra
2018. szeptember 7.
Forrás: babaszoba.hu
A húsleves tényleg működik, az antibiotikum viszont nem - ilyen és ehhez hasonló okosságokat tudhatsz meg, ha tovább olvasol!

Miért náthásak a gyerekek olyan gyakran?
Tünetek
Mennyi ideig tart: Általában a megfázás legelső tünete és 5-9 napig is eltarthat.
Mennyi ideig tart: A 2. vagy 3. napon kezdődik. A gyerekek 30%-ánál 10 napig, 20%-uknál 14 napig tart.
Mennyi ideig tart: Körülbelül a megfázás félidejében kezdődik, és akár 3 hétig is eltarthat.
Mennyi ideig tart: A gyerekek többségének 38-39 fokos láza van az első 2-3 napban. Keressük fel a gyerekorvost, ha ennél hosszabb ideig lázas a gyermekünk!
Nátha-ellenes tippek
Mögöttes elképzelés: A legkönnyebben úgy kaphatjuk el a náthát, ha a kezünkre kerül a vírus, majd megérintjük az orrunkat vagy szemünket.
Működik?
Igen, de csak akkor, ha legalább 30 másodpercig mosunk kezet szappannal és meleg vízzel. "Az alkoholos kézfertőtlenítő folyadékok is hatékonyak" - mondja Dr. Donald Goldmann a bostoni gyermekkorház orvosa. A University of Pennsylvania kutatói úgy találták, hogy azok a gyerekek, akik rendszeresen használnak kézfertőtlenítőt, 50%-kal kevesebbszer hiányoztak az iskolából, mint azok, akik nem.
Mögöttes elképzelés: Kórokozók milliói kerülnek a levegőbe, minden egyes tüsszentéssel.
Működik?
"Meglepő módon a levegőben nem terjed olyan könnyen a nátha vírus, hacsak valaki nem közvetlenül az arcunkba tüsszent" - magyarázza Dr. Jaffe. Tehát meglehetősen kicsi az esélye, hogy pont egy orvosi rendelőben vagy a repülőgépen kapjuk el valakitől a náthát. Ettől függetlenül amellett, hogy illik a szánk elé tenni a kezünket (vagy egy zsebkendőt) tüsszentéskor, valamennyit talán véd is a továbbfertőzéstől.
Mögöttes elképzelés: Ha meghűlünk, könnyebben megfázhatunk.
Működik?
Természetes, hogy hideg időben melegebben öltözünk fel, egy kabát azonban nem fog megvédeni attól, hogy megbetegedjünk. Kutatók egy vizes ruhában reszkető és egy melegen felöltözött csoportot is beoltottak nátha vírussal, hogy megfigyeljék, mi történik. Érdekes módon mindkét csoportból ugyanannyian lettek betegek.
Mögöttes elképzelés: A nátha vírus cseppfertőzés útján terjed.
Működik?
"Kutatások szerint a puszilkodás nem túl hatékony módja a vírus átadásának. Valószínűleg azért, mert ahhoz, hogy megfertőződjünk, az orrunkba vagy a szemünkbe kell bejutniuk a kórokozóknak" - mondja Dr. Goldmann. "Azonban vannak olyan bacik, amik akár egyetlen puszi által is továbbfertőzhetnek, ilyen a torokgyulladás."
Recept nélkül kapható gyógyszerek
Legyünk jobban gyorsabban!
5 megfázással kapcsolatos mítosz
Mivel a náthát vírus okozza, az antibiotikumok nem hatékonyak ellenük, hiszen ezek csak a vírusokat képesek elpusztítani.
A megfázásnak van egy fázisa, amikor az orrváladék színe sárgássá, zöldessé válik.
Fontos, hogy egyen a gyerek, hiszen így fog megerősödni az immunrendszere ahhoz, hogy legyőzze a vírust. Azonban nem kell aggódni, ha a csemeténknek nem igazán van étvágya 1-2 napig. A legfontosabb, hogy eleget igyon! "Ha a gyermeknek láza van és az orra is folyik, nagyon könnyen kiszáradhat" - mondja Dr. Baker.
A köhögés valójában egy védekező mechanizmus, ami segíti a légutak felgyülemlett váladéktól való megtisztulását. Tehát ne adjunk a gyereknek köhögéscsillapítót, hacsak az orvos nem rendeli el.
Kutatók hosszasan tesztelték a C-vitamin, az echinacea és a cink hatását, az eredmények azonban kiábrándítóak voltak. Egy másik tanulmány arra jutott, hogy a cinket szedő gyerekek olyan mellékhatásokat tapasztaltak, mint a hányinger, a hasmenés és a torok irritáció.
Hozzászólások