Babaszoba

 
Kiemelt támogatók

Friss hírek, érdekességek

?
Mi ez?

Itt olvashatod a legfrissebb híreket, amelyek a családtervezéstől kamaszkorig a gyermekek egészségével, lelkével, életmódjával, betegségeivel foglalkoznak. Hogy ne maradj le semmiről, iratkozz fel hírfigyelő szolgáltatásunkra!

bővebben

Újabb kórházak váltak bababaráttá

2010-ben már 8 kórház jelentkezett a bababarát cím megszerzésére - közülük 2 intézmény kapta meg a címet 2010. július-ig. Így Magyarországon jelenleg 15 "Bababarát Kórház" van - tudatta közleményben az Országos Tisztifőorvosi Hivatal.

Budapest - Fővárosi Önkormányzat Szent István és Szent László Kórház és Rendelőintézet
Debrecen - DE OEC, Általános Orvostudományi Kar, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Dombóvár - Dombóvári Szent Lukács Egészségügyi Kht.
Esztergom - Vaszary Kolos Kórház
Győr - Petz Aladár Megyei Oktató Kórház
Kazincbarcika - DE OEC Kazincbarcikai Kórház Kft.
Miskolc - B.A.Z Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház
Salgótarján - Szent Lázár Megyei Kórház
Ózd - Ózd Város Önkormányzat, Almási Balog Pál Mátrix Kórház
Pécs - PTE OEC ÁOK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Siófok - Siófok Város Kórház - Rendelőintézet
Szolnok - Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház - Rendelőintézet
Zalaegerszeg - Zala Megyei Kórház
Vác - Jávorszky Ödön Városi Kórház
Miskolc - Misek Nonprofit Kft. - "Semmelweis" Kórház

A 2009-es "Bababarát Kórház" pályázattal egyidejűleg az SZTNB "Bababarát Terület"-ek további kialakítását támogató pályázatot is kiírt. A beérkezett 144 pályázat közül 70 pályázat nyert és ezzel országosan 100-ra emelkedett a "Bababarát Terület"-ek száma. (Listájuk megtekinthető itt.)

"Bababarát Terület" lehet minden cég, munkahely, szolgáltató (vendéglő, áruház, hivatal, templom, játszótér, művelődési ház, sportpálya, stb.), amely biztosítja, hogy az anyák megetethetik és tisztába tehetik gyermeküket. Ezen kívül a "Bababarát Terület" működtetői fogalmazzák meg szoptatást támogató elkötelezettségüket, a dolgozók kapjanak tájékoztatást a szoptatás támogatásának fontosságáról, és az intézmény üzemeltetője nem fogadhat el támogatást tápszer-, bébiétel-, cumi-, cumisüveg gyártó vagy forgalmazó cégtől, ilyen cégek termékeit semmilyen módon nem reklámozhatja.
Idén további 3 terület felelt meg a kiírás követelményeinek.

forrás: HáziPatika.com

2010.07.29 00:02:00

Ugrás a lap tetejére

A babaszoba.hu oldalain található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük minden esetben forduljon szakorvoshoz!
Copyright © 2002 - 2010 HáziPatika.com Kft. - Minden jog fenntartva